Pár poznámek Romana Jocha k prezidentu – II. část


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Přinášíme II. část poznámek Romana Jocha ke společenskému tématu jednání prezidenta Miloše Zemana. Jak se projevuje pravda? Jací jsou jeho možní oponenti? Není trestem za naši přízemnost?

Dialog byl nahrán ve středu 15. března 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Pravda vítězí?

Co je pravda? Je dobré mít aspiraci pravdy? Co je hodnotou pravdy v kontextu působení pana prezidenta Miloše Zemana a 21. století? Jak se odlišuje jeho vnímání pravdy od vnímání jeho předchůdců?

Oponenti prezidenta Miloše Zemana 

Kdo jsou? Jak mohou efektivně uplatnit svůj pohled na svět? Jak promluví do prezidentské volby? Bude mít někdo zájem o kandidaturu?

Činy prezidenta Miloše Zemana 

Čím je pan prezident charakteristický? Jaké kladné a negativní činy udělal? Nenasměroval nás k zemím jako Čína, Rusko?

Prezident Miloš Zeman jako trest? 

Není působení prezidenta Zemana trestem pro tuto zemi? Roman Joch: sami se jím trestáme!

Během týdne přineseme pokračování hovorů dr. Jocha o poznámkách k našemu prezidentovi.

One thought on “Pár poznámek Romana Jocha k prezidentu – II. část”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..