Poznámky Romana Jocha ke vztahům Čechů a Němců


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Přinášíme vstřícný a uvědomělý postoj Romana Jocha k setkávání Čechů se sudetskými Němci. Není to téma pouze pro politiky …

Dialog byl nahrán ve středu 31. května 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Otázka vztahů Čechů a Němců  

Co pro nás znamená setkání s druhým? Co pro nás znamenají naši sousedé? Co pro nás znamenají Němci a dialog s nimi? Jaká byla jeho kvalita a co znamenala česko – německá deklarace? Proč někteří účastníci veřejného prostoru kritizují, když se představitelé vlády vydají na sněm Sudetoněmeckého krajanského sdružení? Co to vypovídá o nás Češích? Je to výraz nepochopení logiky ochoty přijmout druhého? Jaké to má dopady nejen na okolní národy, ale i na samotnou myšlenku evropanství? To jsou otázky, které bychom měli v našich životech promýšlet.

Tématu se budeme dále věnovat nejen s Romanem Jochem.

One thought on “Poznámky Romana Jocha ke vztahům Čechů a Němců”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..