Prof. Martin Potůček o konání a závěrech nedávného kolokvia pořádaného CESES


*1948, působí jako profesor veřejné politiky FSV UK, dříve působil jako analytik v daném oboru. Mezi jeho významné práce patří Sociální politika (1995), Nejen trh (1997), Křižovatky české sociální reformy (1999), Cesty z krize (2011), je jedním ze zakladatelů Centra pro sociální a ekonomické strategie UK.
Stáhnout dialog:

 

Níže je prezentována zpráva pana Potůčka o konání mezinárodního kolokvia PŘÍČINY, DŮSLEDKY A MOŽNÁ VYÚSTĚNÍ SOUČASNÉ KRIZE EVROPSKÉ UNIE.

zpráva pana Potůčka

zpráva ve formátu PDF

One thought on “Prof. Martin Potůček o konání a závěrech nedávného kolokvia pořádaného CESES”

  1. Podstata současné krize EU je v demografické depresi. Tu odstartoval německý kancléř odmítnutím přestavby sociálního systému ve prospěch rodičů! V 50. letech vyřkl Konrád Adenauer legendární větu: „Děcka budou mít přece lidi vždycky“! Počítáno od r. 1957 (důchodová reforma v BRD), chybí Němcům ne méně než 17 milionů novorozenců do vyrovnané populační bilance. Definoval jsem tím kořeny problému, ze kterého vyrůstá současná krize EU, včetně krize migrační. Pan prof. M. Potůček sice napsal na konci své Zprávy větu, cituji: „Občané ČR by měli být do diskuse o budoucnosti ČR a EU vtahováni co nejúčinněji“.  Lze bohužel pochybovat o upřímné snaze pana profesora Potůčka o co nejúčinnějším vtahování občanů do diskuse o budoucnosti, když nepozval jediného sociálního ekonoma, tj. mezioborově vzdělaného odborníka, který má potenciál základní problémy EU i ČR pravdivě pojmenovat a také řešit. Opomenutí pana profesora se z hlediska porodnosti dá vyjádřit počtem nenarozených do vyrovnané populační bilance. V Německu počtem 1 507 nenarozených dětí denně (rok 2013), v České republice počtem 113 nenarozených denně (r. 2016). Důkaz např. na adrese: https://www.cssd.cz/ke-stazeni/dokumenty-1/integrovane-reformy-duchodova-a-socialni-pro-ceskou-republiku/

    Komentář jsem přímo poslal panu prof. M. Potůčkovi na adresu: potucek@fsv.cuni.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..