Roman Joch o vládnutí, které způsobuje bolest


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Roman Joch o vládnutí prezidenta, s nímž si nejen on neví rady …

Dialog byl nahrán ve středu 2. srpna 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Úvod

Je šest měsíců, co je u moci Trumpova vláda a je čas na hodnocení. Jaká je to vláda? Čím se vyznačuje? Proč dochází k fluktuacím jeho nejbližších lidí?

Jednání pana Trumpa

Dalo se jednání pana Trumpa předpokládat? Proberme jej v kontextech času, jak šel.

Stabilita Spojených států

Jak jednání pana Trumpa ovlivňuje stabilitu Spojených států? V jakém stavu jsou Spojené státy? Co se podepisuje na tomto vývoji? Nedochází k rozkladu správy shora?

Obraz Spojených států v zahraničí  

Jak si Spojené státy vedou v mezinárodní politice? Situaci přirovnejme k pestrému obrazu, neboť reakce na Spojené státy jsou v různých regionech odlišné. Jaká reaguje Evropa, Rusko, Asie aj.? Jaké jsou odlišnosti vnímání Trumpa ve srovnání s jeho předchůdci?

Otázka války

Kdo ve Spojených státech kontroluje jaderný kufřík? Nehrozí díky turbulencím válečný konflikt?

K tématu Ameriky – její domácí politice a roli ve světě se budeme s Romanem Jochem i nadále vracet.

One thought on “Roman Joch o vládnutí, které způsobuje bolest”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..