Proč jsme voláni k daru?


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Bylo zvláštní slyšet dr. Romana Jocha přiznání, že k tématu daru nemá plně co říci, ale přece.

Dialog byl nahrán ve středu 18. října 2017 odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Slovo dar

Jaké jsou asociace se slovem „dar“? Jak se projevuje u něj samotného, u dospělých i dětí?

Dar poznání a sebepoznání

Poznej sám sebe, je psáno v Delfách. Jak poznáváme svět? Kontaktem se světem? Introspekcí? Ulehčuje nám poznání a sebepoznání život? Není sebepoznání v době podnětů luxusem?

Dar tvořivosti

Jsme lidé práce, měli bychom tvořit a ta by nás měla osvobozovat. Proč však žijeme ve společnosti, která tvořivosti někdy brání, a nemůžeme využít potenciálu, který je v nás?

Dar citu

Jsme emoční bytosti? Jaké by to bylo, pokud bychom nezapojovali rozum?

Tématu daru se budeme kontinuálně věnovat. V příštím vystoupení Romana Jocha budeme analyzovat volby a českou politiku v kontextech, které nabízí sám dar slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..