Co doprovází Vánoce?


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Jaké jsou náležitosti Vánoc? Co si s nimi spojujeme?

Dialog byl nahrán ve středu 20. prosince 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Darování během Vánoc

Odkud se tento fenomén vzal? Neobdarováváme se proto, že nám byl dán dar v podobě Krista? Není u obdarovávání někdy skrytý kalkul?

Vánoční mše

Jaký význam mají mše během svátků? Neskrývají něco tajemného, když kostely navštěvují i ti, kteří jinak do kostelů nemíří?

Ticho a Vánoce

Jak často se vydáváme cestou? Žijeme ve světě, kde právě ticho, spočinutí, v každodennosti je velkou vzácností. Ponoření se do ticha je čas Adventu.

Sociální aspekt Vánoc

O Vánocích se lidé setkávají s těmi, s nimiž se během roku třeba nemohli setkat. S přijetím u jednoho může také vzniknout problém odmítnutí u druhého – a to z důvodu vnitřního odcizení. Dále: jaký význam má u setkávání technika? Nejde vlastně o jisté zapomenutí lidství?

Společenství IPPKID Vám přeje úspěšný rok 2018 a pevné zdraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..