O životadárné aktivitě a národní hrdosti vztažené k výročí republiky


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

100 let novodobé české státnosti, jak o ní uvažujeme a jak pro ní pracujeme?  

Dialog byl nahrán ve čtvrtek 18. října 2018 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Práce pro republiku

Za člověkem má být čin, jak se čin promítá do utváření society či následně republiky? Domýšlíme naše aktivity – nejsou někdy negací opravdového činu člověka?

Jak se citově a rozumově vztahujeme k neexistujícímu státu?

Dostatečně promýšlíme odkazy předků, kteří nám zanechali stát, v němž jsme však neuměli pokračovat? Co znamená zakoušet národní stát emočně i rozumově? Kdy u nás propukají emoce? Kdy si jako Češi přiznáváme hrdost? Co znamená být patriotem? Jak se tato skutečnost promítá do jednání Čechů a Slováků? Co nám o národní sounáležitosti a kontinuitě řeknou anglosaské národy, případně ostatní evropské země?

S doktorem Jochem budeme debatovat ještě o budoucích výhledech naše státu v kontextu střední Evropy a nejen té.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..