Drobné audity naší přítomnosti v Evropě – III. část – Periferie – Politika – Media


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

V tomto auditu k téměř třem desetiletím svobody po otázce „Demokracie“ následuje téma Češi na periferii ve středu Evropy, Politika v Čechách, Média a jejich role …    

Dialog byl nahrán na podzim 2018 v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Periferie ve středu Evropy

Proč se stáváme periferií Evropy, byť náležíme středu – hledíme-li na to geograficky? Jaké síly nás ženou na Východ? Proč zapomínáme na touhu být součástí Západu? Byli jsme vůbec Západem?

Politika – pragmatická

Co je česká politika? Co znamená, pokud se řekne, že je pragmatická? Není to opak ideologického, která zde byla například před rokem 1989? Kam došla? Neskrývá slovo pragmatický význam netečný, ale i bezzásadový?

Média v Čechách

Mluvíme-li o české politice? Ta není možná bez médií. Jakou ony mají roli? Mají sílu, případně existuje něco jako „agenda setting“? Jaká je kvalita mediálního prostoru?

V auditu s dr. Romanem Jochem pokračujeme … 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..