Čas s chudákem


Tomáš Mojzis *1977, duchovní, pastor Remedy International Church Poděbrady, 20 let pobýval v USA, současně provozuje pension Fontána v Poděbradech.
Stáhnout dialog:

Tomas Mojzis, zástupce wesleayanské církve, se dotýká situace „být s chudými“, času, který si na ně vyhrazujeme. Kdo je na této zemi chudý a kdo bohatý? Kde jsou měřítka, která nás vedou ke správnému pochopení chudoby? Nejsou někdy ti nejbohatší největšími chudáky? Je cesta do chudoby a bídy dána systémem? Aktivitou, či pasivitou jedince? Jak někdy těžké uchopení samotného podstaty – na skutečný čas s chudákem. Někdy hodně mluvíme a vzdalujeme se podstat, abychom nebyli konfrontováni tíží. Kdy je takové setkání opravdovým darem?

Dialog byl nahrán v během jara roku 2019 v prostorách penzionu Fontána – Studentská 300 / 5, Poděbrady, kde sídlí Remedy International Church.

Dar času – čas s chudákem   

Neodmítejme ty, kteří nás mohou obohatit svým příběhem a uvědoměním si i paradoxů světa. Nechme je promlouvat – právě ti mohou rozšířit plochost světů. Abychom poznali zásadní, musíme sejít ze svých vyšlapaných cest, tedy i třeba podat pomocnou ruku.

V dialogu o daru času s Tomasem Mojzisem pokračujeme …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..