Dar slova z lázeňského Podkrkonoší


Jitka Ferbrová, *1959, lékařka urgentní medicíny, po roce 1989 se angažuje v rozvoji lázeňství v Lázních Bělohrad, spravuje resort Tree of Life.
Stáhnout dialog:

Doktorka Jitka Ferbrová z Lázní Bělohradu je velmi vnímavá žena, která pro uskutečnění svých záměrů užívá citlivá slova. Ano, zdánlivě banální teze, avšak zásadní pro pochopení faktu, že již slovo znamená čin. Jako lékařka dotýká se otázky milosrdné lži, jež přijímá. Uvádí, že přibližně polovina lékařských výkonů je léčba slovem. Lékař má naslouchat, analyzovat a navést druhého ke zdraví. Dialog se dále zaměřuje, jak se proměnilo užití slov během jejího života – od lékařky urgentní medicíny po tu, která pečuje o společenství těch, kdo se starají o lázeňské klienty. Doporučuje zásadní informaci bez mnoho „omáčky“, kde se podstata ztrácí, avšak jsou chvíle, kdy je nutné volit jinou strategii.

Dialog byl veden na přelomu léta a podzimu roku 2018 v pracovně Jitky Ferbrové v Lázní Bělohrad

Dar slova v Lázních Bělohrad

Jak slovo je pojímáno u racionálního a jasně směrovaného člověka? Nezapomínejme: slova tiší, slova dávají šanci dalším život zachraňujícím úkonům, ale mají své limity.

Dialog o darech s dr. Jitkou Ferbrovou bude pokračovat a bude uveřejněn během v následných týdnů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..