Evropan Helmut Kohl očima Romana Jocha


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

V polovině června 2017 zemřel Helmut Kohl, kancléř sjednotitel a bylo povinností jej s Romanem Jochem připomenout, jelikož byl v jeho očích posledním evropským státníkem.

Dialog byl nahrán ve čtvrtek 22. června 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Úvod k Helmutu Kohlovi

Co říci o jeho činech v úvodu?

Život a dílo Helmutu Kohlovi

Jaký byl život 87? Co jej poznamenalo? Kdy vstoupil do politiky? Jak trvalo než se dostal na vrchol a co konal pro Německo, ale i celou Evropu? Jaké měl vztahy s politiky ostatních zemí? Co znamenal tandem Francie – Německo? Jak poznamenal českoněmecké vztahy?

Tématu dialogů o osobnostech Evropě se budeme dále věnovat nejen s Romanem Jochem.

One thought on “Evropan Helmut Kohl očima Romana Jocha”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..