Jeruzalémské zastavení Romana Jocha


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Roman Joch podepsal petici za hlavní město Izraele Jeruzalém. Není tak lhostejný, co se děje na Blízkém východě.

Dialog byl nahrán ve středu 29. června 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Jeruzalém

V naší zemi vznikla petice za Jeruzalém? Proč vznikla? Jaké jsou politické důvody? Ale též: jaké město je Jeruzalém? Co znamená, pokud se stane hlavním městem pro Židy a Palestince? Nevznikne náhodou další místo bojů? Existuje přece východní a západní Jeruzalém. Není zde náhodou paralela s Východním a Západním Berlínem? Poslechněte si názory veřejného intelektuála.

One thought on “Jeruzalémské zastavení Romana Jocha”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..