Duch jedné kalifornské konference očima Romana Jocha


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Roman Joch byl účasten konference, kterou pořádala Aliance obhajující svobodu – Alliance Defending Freedom.

Dialog byl nahrán ve středu 27. července 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Setkání v Kalifornii

Kdo jej pozval do tohoto amerického státu? Z jakých koutů světa byli účastníci?  Prý byli z téměř všech kontinentů světa s důrazem na Austrálii … Jak často se konference koná? Jaká témata byla diskutována? Například: svoboda vyznání v kontextu práva, otázky výhrady svědomí kupř. sester, které asistují u potratů … Jak je to v Evropě, Americe a jiných částech světa?

Kalifornie – stát Unie

Co jí charakterizuje? Nebyla by jedním z nejbohatších států světa?  Je rozdíl mezi severní a jižní části? Co znamená regulace v tomto státu? Jací tam jsou obyvatelé? Je Kalifornie příkladem multikulturalismu, nebo došlo k přetavení jejich identity?

Tématu cest po světě se budeme s Romanem Jochem věnovat i nadále.

One thought on “Duch jedné kalifornské konference očima Romana Jocha”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..