Druhá meditace Romana Jocha o festivalech


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Roman Joch opět komentuje téma festivalů, byť není „festivalový člověk“.

Dialog byl nahrán v pondělí 7. srpna 2017 odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Festivaly – pozitiva

Jaké jsou hlavní přínosy festivalů? Můžeme za něj považovat rozšíření obzorů? Je to též kultivace účastníků? Není to též vystoupení z rutiny každodenního života?

Festivaly – negativa

Není jednou z překážek festivalů kapitálová náročnost? Mají festivaly něco společného se zdravým životním stylem? Jaký význam mají „celebrity“? Není tam silně přítomna sebepropagace než věc samotná? Může naopak okázalost věci posloužit většímu účelu? Co na to Chesterton?

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary  

Podívejme se na vývoj jednoho „svátku“ filmu. Co znamená tento festival pro filmový svět? Nejsme díky festivalu na kinematografické mapě? Nestala se z festivalu snobská záležitost? Jakou roli mají jednotlivé osobnosti festivalu?

S dr. Romanem Jochem budeme hovořit o politické dimensi festivalů …

One thought on “Druhá meditace Romana Jocha o festivalech”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..