Ruská revoluce a dnešek


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Jaké jsou dopady Velké říjnové revoluce?

Dialog byl nahrán ve čtvrtek 9. listopadu 2017 odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Velká říjnová revoluce a 20. století

Co vlastně znamenal puč v Petrohradě? Jaké to mělo politické, následně ekonomické a sociální důsledky? Je zvláštní, že v lednu 1917 byl Karel Marx některými považován za obskurního myslitele, na konci za proroka a velkou postavou intelektuálních dějin. Marxismus pak v některých částech světa triumfoval jak na akademické scéně, tak i v politické sféře.

Ohlasy na Velkou říjnovou socialistickou revoluci

Zaznamenali lidé ostatních částí světa, že se něco zásadního stalo? Jak důležité bylo jednání například s Německem, které podpořilo Leninův přechod do Leningradu. Jak revoluce dopadla na mocnosti Dohody a Trojspolek?

Implikace VŘSR pro dnešek

Asi je důležité pochopit, v čem je záměr mylný od počátku. Někteří si myslí, že podstata myšlenky je dobrá, pouze realizace špatná, jiní se domnívají, že jak myšlenka, tak realizace byly chybné. K čemu se přikláníte vy a jaké jsou v našem sociálním prostoru alternativy?

S doktorem Romanem Jochem se nyní na přelomu roku 2017 / 2018 budeme zaměřovat na téma Daru v kontextech.

One thought on “Ruská revoluce a dnešek”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..