Snažme se mít realistický a srdečný vztah k zemi


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

100 let – málo či mnoho v dějinách země?  

Dialog byl nahrán v na přelomu září a října 2018 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Velkolepost oslav

Když slavíme výročí, jak bohaté mají být oslavy, aby odpovídaly jeho významu? Jen zapátrejme v minulosti a vzpomeňme například na rok 1928.

Realismus

Co znamená být realistický? Jak k tomuto slovu přistupovat v kontextu činů představitelů republiky. Jak je důležitý realistický pohled na svět?

Opustíš-li mě nezahynu, opustíš-li mě zahyneš

Teze Viktora Dyka, která se občas připomíná. Neplatí to pouze na exulanty, ale na ty, kteří se rozloučí s následováním ducha národa …

S doktorem Jochem pokračujeme v přemýšlení o výročí novodobé české státnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..