Krize a její součást v životech mnohých


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Negativní vidění světa občas má každý z nás – tu více, tu méně, a proto jsme s Romanem Jochem cítili potřebu diskutovat otázku proměn světa, krizí, ba katastrof v kontextu přirozenosti. Jsme přesvědčeni, že člověk by měl nacházet zdravé vidění skutečnosti, žít tady a teď se vztahem k celku, třebaže uznáváme, že člověk sám si do reality vkládá své představy, o vidění jeho světa, které může být chybné, matoucí a vlastně krizi iniciující. Dialog je součástí pojednání o přirozenosti. 

Dialog byl nahrán v srpnu 2019 v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Přirozenost – krize – katastrofy

Proč vznikají krize, co je ovlivňuje, jsou přirozené? A co katastrofy ve světě, v lidském životě? S tématem krize si spojujeme například krizi hospodářskou, ale samotné slovo krize má mnoho variet a vnímavý je vidí. Ne u každého platí: za vším hledej peníze, avšak když dojdou, budeme ve skutečné nouzi, krize mohou být iniciovány. Svět je přece spojitý a my jej rozdělujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..