Jižní Korea, mír a Roman Joch


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Přinášíme hodnocení cesty Romana Jocha na kongres Světové federace míru, který se konal v únoru 2017 v Jižní Koreji.

První část dialogů politik pana Obamy byla nahrána v pondělí 15. února 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Mise cesty do Jižní Koreje

Proč se pořádají konference společenství v Jižní Koreji, které má své pobočky v Americe, Evropě? Jaká je „přidaná hodnota“ těchto konferencí? Co vše je předmětem diskuse?

Světové federace míru a cesta na konferenci

Jaká je i podoba organizace, která konferenci požádala? Kde se konference pořádají? Kdo vše je osloven? S jakými otázkami se člověk s Evropy setkává?

Otázka Soulu a Jižní Koreji

Jak Evropana přivítá Dálný východ a tamní velkoměsto? Čím je charakteristické? Co znamená historické pro novodobou městskou kulturu? Jaká může být inspirace pro Evropana, který zem navštíví zřídka kdy?

Duch konference o míru

Co znamená mír pro 21. století? Co znamená hovor o míru v 21. století? Jaké jsou předpoklady míru v nové době? Jak byly zastoupeny země jednotlivých kontinentů?

Doufám, že Roman Joch bude během roku 2017 o tématu míru a organizace, která mír prosazuje, dále diskutovat.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..