Miloslav Vlk očima Romana Jocha


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Přinášíme krátký pohled Romana Jocha na kardinála a druhého porevolučního kardinála a primase českého Miloslava Vlka.

Dialog byl nahrán ve středu 22. března 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Miloslav Vlk a Roman Joch

Kým byl pro Romana Jocha kardinál Vlk? Jak na něj při setkání působil? Vnímal jej jako laskavého člověka, jenž se nemusí prosazovat? Jak se projevoval pan kardinál jako politický člověk?

Život a dílo kardinála Miloslava Vlka

Hlavní životní zastavení pana kardinála.

Působení kardinála Miloslava Vlka  

Vybral si heslo „Aby všichni byli jedno“. Jak jej prosazoval a jak se mu toto heslo pomohlo naplnit? Byl členem hnutí Fokoláre jak uplatnil své slovo při jeho formování? Dále byl výraznou osobností, která reprezentovala církev v během transformace …

Vzpomínky na Miloslava Vlka

Žil 84 let a jak se na českého primase bude vzpomínat? Máte zde duchovní jako je Václav Malý, Dominik Duka, též jako byl jeho starší kolega Karel Otčenášek …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..