Evropské setkání v broumovském klášteře


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Co přivedlo Romana Jocha k cestě do kláštera Broumov? Odpověď je prostá: Letní škola politického konzervatismu. Bylo to sekání lidí, jimž osud Evropy, světa není lhostejný.

Dialog byl nahrán ve čtvrtek 29. června 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Broumovským klášter místo setkání  

Kdo se setkání účastnil? Z jakých zemí byli účastníci? Jaká témata byla diskutována? Například: porovnání Trumpa a rakouské zkušenosti Svobodných, otázka evropského práva, balkánské konflikty aj. Roman Joch vyjádřil vhodnost konzervatismu pro dnešní „zmatený“ svět, v němž je vhodné propojovat téma víry a rozumu a oprostit se od nebezpečného romantismu,  jehož jsme byli svědky v politice například u Che Guevary aj. Kdo jsou pak konzervativci? Ti, kteří se chtějí vrátit do Athén a Jeruzaléma.

Tématu dialogů o Evropě se budeme dále věnovat nejen s Romanem Jochem.

One thought on “Evropské setkání v broumovském klášteře”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..