Malý úvod do Martina Luthera očima českého duchovního člověka


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Věděli jste, že Martin Luther žádal absolutní poslušnost vůči vrchnosti? Roman Joch na tuto skutečnost upozorňuje.

Dialog byl nahrán ve středu 13. září 2017 odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Lutherův život a dílo v kostce

Co znamená Lutherovo výročí? K čemu se váže? Kým byl a jak svým životem proměnil křesťanský svět? Jak se jeho učení šířilo? Jací byli jeho předchůdci? Jaký vliv na jeho učení měl Jan Hus? Proč prosazoval naprostou poslušnost poddaných? Co znamená protest v současnosti?

Tématu jeho života a učení se budeme s Romanem Jochem dále věnovat i nadále. Editovaný příspěvek by měl vyjít v Českém zápase, periodiku Církve Československé husitské. 

One thought on “Malý úvod do Martina Luthera očima českého duchovního člověka”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..