Jan Palach – jeden z Janů české historie


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Roman Joch připomíná 50 let sebeupálení Jana Palacha – studenta Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Již snad nepotřebujme zápalné oběti, ale statečnost všedních dnů, která je s to čelit zlu, někdy zlu systémovému a organizovanému.

Dialog byl nahrán 17. ledna 2019 v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Jan Palach – úvod

Co bychom si alespoň měli uvědomit při vyslovení jména Jana Palacha? Měl být jeho čin zvonem v myslích a srdcích Čechů a Slováků? Jak se projevil v následném vývoji společnosti? Kdy je čin Jana Palacha připomínán?

Jan Palach – zlo ve společnosti

Jak se Češi staví proti zlu? Jsme s to konat více než sebezáchovné aktivity? Jak se projevuje heroismus v naší společnosti? Projděme si 20. století …

Jan Palach – význam hrdinů?

Potřebuje dnešní doba hrdiny? Co znamená být hrdinou všedního dne?

Významné osobnosti Evropy, tedy i českého národa budeme sledovat s dr. Romanem Jochem, ale i jinými.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..