Ohlasy z Budapešti


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

V druhé polovině března 2019 se v maďarské Budapešti konala konference, kam se sjeli významní představitelé takřka ze všech kontinentů a debatovali o otázce migrace, která souvisí s globalizací, ale také s výzvami jako je rostoucí populace, rostoucí obchod, ale i nedostatek vody a potravin. Doktor Roman Joch byl také účasten.        

Dialog byl nahrán na konci března 2019 v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Obecné uvedení konference

Téměř tři dny Budapešť hostila analytiky, novináře, politiky z různých míst celého glóbu, aby rozprávěli nad otázkou migrace jejich podmínek, ale i rizik.

Význačné postřehy dle dr. Jocha

Dle něj zásadní byly dvě debaty. První se tázala: je islám nenávistný sám o sobě, nebo je tam projev extrémistů? Druhá: dle amerických bezpečnostních expertů se v letech 2015  – 2018 se do Evropy dostalo asi 75 teroristů. Mezi přednášejícími i byl bývalý francouzský prezident Sarkozy, ale i jiní.

Jak čelit evropské imigraci?

Jakou migraci bychom si měli přát? Co dělat, aby se neopakoval rok 2015? Nebylo by dobré pro některé části světa uspořádat Marshallův plán? Jak jednotlivé části světa by mohly spolupracovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..