Drobné audity naší přítomnosti v Evropě – VI. část: Institucionální neodpovědnost a práce


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Otevírá se VI. audit naší svobodné cesty k sobě, ale i do Evropy. S doktorem Romanem Jochem hovoříme o české „zatuchlosti“ a jejich příčinách, institucionální neodpovědnosti a ukázkovém příkladu oné neodpovědnosti. V tomto oddílu zamíříme i k významu práce. Co znamená? Jaké má postavení v životě člověka? Jak se onen rozvrh promítá do české ekonomiky?   

Dialog byl nahrán na podzim 2018 v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Smrádek, ale teplíčko

Institucionální neodpovědnost

Stěžujeme si na nefunkční instituce a zbytečné zákony. Není to naše vina? Není to způsobeno, že jsme rezignovali na efektivitu systému?

Hlavní nádraží Praha – příklad institucionální neodpovědnosti  

Odhalme „krásy“ toho, co nás všechny stojí peníze, ale těžko se proti tomu stavíme.

Práce

Co znamená pracovat v 21. Století? Jak je tento fenomén tematizován? Tomáš Masaryk k tomu přistupoval střízlivě a vyžadoval „drobnou práci“, která je stále vidět, byť je občas zanesena prachem.

V auditu s dr. Romanem Jochem pokračujeme … 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..