Poznání daru života – zakoušení vyšších forem života


Roman Joch *1971, český liberálně konzervativní myslitel a politik, v 90. letech minulého století pracoval v Občanském institutu, jehož ředitelem se stal v roce 2003, byl členem ODA a později Konzervativní strany, v roce 2010 se stal poradcem Petra Nečase. Z místa byl v roce 2012 odvolán, je autorem knih Americká zahraniční politika a role USA ve světě (2000), Američtí státníci ve dvacátém století (2001), Proč právě Irák (2003), Frank S. Mayer: Vzpoura proti revoluci dvacátého století (2003), Intelektuál ve veřejném prostoru (2012), Ne, pane premiére (2013).
Stáhnout dialog:

Život očima analytika politických ideologií.

Dialog byl nahrán ve středu 15. listopadu 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město.

Snaha o vymezení života

Jak můžeme přistoupit k životu? Jaké jsou jeho projevy? Pro člověka je život v biologickém, etické, estetickém, intelektuálním smyslu. Jan Patočka nám připomínal: Pro co je dobré žít, je dobré i zemřít.

Život jako dar

Co říci o daru, bez něhož by nebylo ostatních darů, jimiž disponujeme? Je dobré pro pochopení daru života jej vztáhnout ke smrti? Kdy nám vystupuje smysluplnost života? Jak pečovat o dar života?

Poznávání jednotlivých darů s dr. Jochem pokračuje.

One thought on “Poznání daru života – zakoušení vyšších forem života”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..